2016 m. gruodžio 1 d. Utenoje vyko renginiai, skirti įprasminti Tarptautinę žmonių su negalia dieną. Netolima istorija byloja, kad 1983 m. buvo pradėta aktyviai supažindinti plačiąją visuomenę su neįgaliųjų žmonių problemomis ir kovoti už tai, kad tokiems žmonėms būtų suteiktos vienodos teisės, kad jiems būtų sudarytos sąlygos pritapti visuomenėje.

Bemaž po dešimt metų, 1992 m. pabaigoje, Jungtinių Tautų Organizacija paskelbė gruodžio 3-ąją Tarptautine neįgaliųjų žmonių diena, kurios metu būtų organizuojami renginiai, skirti atkreipti dėmesį į pagalbą neįgaliesiems. Utenoje minint Tarptautinę neįgaliųjų dieną Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios už neįgaliuosius ir jų šeimas, o Utenos kultūros centre vyko tradicinė neįgaliųjų darbų paroda – mugė. Pirkėjus nuotaikingai pasitiko muzikantai, mugėje šurmuliavo jau pasiilgę vieni kitų kūrėjai ir pirkėjai.

Po mugės šventės dalyviai buvo pakviesti į didžiąją salę, kurioje Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė, Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Inga Šakalienė ir pavaduotoja Rima Lukoševičienė pagerbė nevyriausybinių organizacijų vadovus, įteikdamos mero padėkas ir gėlių žiedus.Vėliau vyko nuotaikingas teatro „Naisių vasara“ muzikinis spektaklis.

Lapkričio 30 d. į laidą “Studijos svečias” atvyko Utenos rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Sandra Ragaišytė. Kalbėjomės su Sandra apie neįgaliųjų gyvenimą Utenos krašte. Sužinosite ar pritaikytos visos viešos erdvės Utenoje jų patogiam judėjimui ir kur sudėtingiausia patekti. Kuo gyvena, džiaugiasi ir ko liūdi Utenos rajono neįgaliųjų draugija, viskas iš pirmininkės lūpų.